ZŠ Svor
Základní  škola  Svor
ZŠ Svor
Základní  škola  Svor

Zelená škola tělem i duší

Celoroční projekty

Knižní kluby - Albatros, Fragment

Díky nabídce čtenářských klubů pro děti se pokoušíme u našich žáků vzbudit větší zájem o čtení. Pravidelně z každého katalogu si děti i škola kupují nové knihy. Také jsem začali při výuce využívat čtenářské deníky vydané nakladatelstvím Fragment.

Neučíme se pro školu, ale pro život

ZŠ Svor se zapojila do projektu MAP Českolipsko a Novoborsko II.
Co je to MAP? Dozvíte se v příloze

Ovoce do škol

Již několik let se ZŠ Svor účastní projektu dotovaného EU " Ovoce do škol". Žáci dostávají pravidelně ovoce, zelenimu, ovocné či zeleninové nápoje ZDARMA!

Ovoce do škol

Polytechnické vzdělávání

Projekt zaměřený na polytechnické dovednosti žáků.

Schránka důvěry

Celoročně se žáci naší školy mohou anonymně svěřovat do schránky důvěry.Rádi bychom se touto cestou dozvěděli o problémech,které děti trápí a pokusili se najít jejich řešení.

Školní mléko

Díky evropským dotacím mají děti neochucené mléko pravidelně zdarma.Touto cestou se snažíme obohacovat jídelníček našich žáků.

Školní mléko

Významné dny pro ČR

Celoroční školní projekt je zaměřen na historii České republiky. Budeme se věnovat státním svátkům. Cílem projektu je výchova k občanství a vlastenectví.

Zelená škola

Základní škola Svor se v prosinci 2011 zapojila do unikátního projektu,který poskytuje žákům (jejich rodičům) i zaměstnancům školy možnost zbavit se vysloužilých elektrospotřebičů prostřednictvím sběrného boxu. Zapojením do tohoto projektu jsme se snažili navázat na náš loňský celoroční projekt "Významné dny pro přírodu". Získali jsme tím oprávnění používat logo "Zelená škola". (viz.celý příspěvek)

Zelená škola

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.